Вчені дозволили їсти їжу з підлоги

Британські вчені перевірили правило «трьох секунд».

Вчені дозволили їсти їжу з підлоги

Манчестерські вчені вирішили дослідити питання — чи шкідливо їсти їжу, яка впала на підлогу. Дослідники перевірили, чи діє правило «трьох секунд», за яким, їжа, що впала на підлогу, але пролежала там не більше трьох секунд вважається придатною до їжі.

Дослідники взяли шість продуктів: хліб з варенням, макарони, шинку, печиво, сухофрукти і кинули цю їжу на підлогу на 3, 5 і 10 секунд. Після чого заміряли ступінь забрудненості продуктів. Заради чистоти експерименту, підлогу навмисне залишили немитою.

В результаті випробування з’ясувалось, що їжа з високим вмістом солі і цукру (шинка і варення, відповідно) виявилися придатні до вживання навіть після десяти секунд перебування на підлозі. Це пояснюється тим, що на таких продуктах бактерії виживають найгірше.

А ось на сухофруктах і макаронах число мікробів збільшувалася буквально з кожною секундою перебування на підлозі. Але абсолютний «рекорд безпеки» встановило печиво: воно залишилося відносно нешкідливим навіть після десяти хвилин. Вчені пояснюють цей факт низьким вмістом води в продукті.

Leave a Reply